18 Ekim 2017
Anasayfa > Sağlık Haberleri > Saç Dökülme Problemi
Saç Dökülme Problemi

Saç Dökülme Problemi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
Yazıya puan ver
Loading...

Saç Dökülme Problemi

Saç dökülmesi sorunu genellikle herkesin yaşadığı problemlerden biridir. Saç dökülmesi sorunu yaşandığında öncelikle dermatologa gidilmelidir. Çünkü demir eksikliği, tiroit hastalıklkarı, stres ve vitamin eksiklikleri saç dökülmesine sebep olmaktadır. Eğer bu gibi sağlık sorunları dışında saç dökülmeniz varsa, evde yapacağınız bakımlar saç dökülmenizin önüne geçebilmektedir.

Bitkilerin yardımıyla doğal bir yolla saç dökülmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için en çok önerilen ürün ise yılan yağıdır. Yılan yağı ve bazı bitkisel yağları içeren bir karışımın saçlara çok iyi geldiği söylenmektedir (Dr. Ender Saraç). Bu karışıma bakacak olursak;

Yarım tatlı kaşığı yılan yağı (saçınız uzunsa bir tatlı kaşığı) ile yine aynı ölçüde hint yağı, tatlı badem yağı ve susam yağını karıştırın. Karışıma 2 ampul deksapentol ve 2 ampul E vitamini ekleyin.

Karışımı saça uygulamadan önce, saç diplerinizi yumuşatmak amaçlı bir süre hafif bir buhara tutun. Ardından karışımı saç diplerine sürün ve avuç içiyle masaj yapın. Mümkünse saçınızı mutfak streçi ile bağlayın ve bir saat bekletin. Bu sürenin sonunda saçları ılık su ile durulayın ve yumuşakça kurulayın. Haftada iki kez bunu yaptığnızda saçlarınızın dökülmesi azalacaktır.

Bunların yanında ısırgan çayı içerek ve demir oranı yüksek besinler (Tahin-pekmez, badem gibi yiyecekler) tüketerekte saç dökülmesini azaltabilirsiniz.

Başka bir öneride, saçlarınızın canlanmasına yardımcı olabilecek bir karışımdır. Yumurta ile yapılacak bu uygulama hemen hemen her tür saç için uygundur. Bunun için, iki yumurtayı çırpılıp içine yavaş yavaş bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı sirke (mümkünse elma sirkesi) ilave edilir. Saçınızı bir kez şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürüp 15-20 dakika bekleyin. Saçlarınızı iyice duruladıktan sonra saçlarınızın çok kısa sürede canlandığını fark edeceksiniz.

Cevapla